Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
Feedback
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Saturday, November 9, 2019
<
November 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
2019 - 2020 Super Series-2019 - 2020 U14 Girls (3) Date Tournament Super Series
WNY Flash 06G Red
2 - 1
Rochester Futbol Club G06
Complete
Field 45
2019 - 2020 Super Series-2019 - 2020 U14 Girls (3) Date Tournament Super Series
Rochester Futbol Club G06
1 - 0
DSC
Complete
Field 45
2019 - 2020 Super Series-2019 - 2020 U14 Girls (3) Date Tournament Super Series
WNY Flash 06G Red
2 - 0
DSC
Complete
Field 45
2019 - 2020 Super Series-2019 - 2020 U14 Girls (3) Date Tournament Super Series
Rochester Futbol Club G06
0 - 0
WNY Flash 06G Red
Complete
Field 45
2019 - 2020 Super Series-2019 - 2020 U14 Girls (3) Date Tournament Super Series
DSC
0 - 4
Rochester Futbol Club G06
Complete
Field 45
2019 - 2020 Super Series-2019 - 2020 U14 Girls (3) Date Tournament Super Series
WNY Flash 06G Red
P
DSC
Postponed
Field 45
2019 - 2020 Girls Youth Soccer Leagues-2019 Winter A Girls Youth Soccer Leagues-2019 Winter A U16/17/18 Girls Soccer League
Flash 04/05 G Red
9 - 0
Alden All Stars
Complete
Field 1
2019 - 2020 Girls Youth Soccer Leagues-2019 Winter A Girls Youth Soccer Leagues-2019 Winter A U16/17/18 Girls Soccer League
Genesee Lancers
1 - 1
Flash 04/05 G Red
Complete
Field 1
Calendar
<
November 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Events on Saturday, November 9, 2019
7:30 AM
10:00 AM
Flash Academy - WNY Flash Academy
Field #45
8:00 AM
9:00 AM
Flash Jr Academy - WNY Flash Academy
Field #23
8:45 AM
10:00 AM
CANCELLED Flash Academy - WNY Flash Academy
Field #1
9:00 AM
1:00 PM
Lancaster Depew SC House - Chuck Donner Mike Davis
Field #23
9:00 AM
10:00 AM
Flash Jr Academy - WNY Flash Academy
Field Boarded
10:00 AM
12:00 PM
Lancaster Depew SC House - Chuck Donner Mike Davis
Field #1
11:00 AM
5:30 PM
WNY FLASH SCRIMMAGES
FlashField A Full
12:00 PM
2:00 PM
U10 Flash Friendlies
Field #1
1:00 PM
2:00 PM
East Aurora Lacrosse - Sean Callahan
Field #2
1:00 PM
3:30 PM
WNY FLASH SCRIMMAGES
FlashField B Full
2:00 PM
3:00 PM
U10 Flash Friendlies
Field #1
2:00 PM
3:00 PM
Camden's Birthday Party - Courtney Charland
Field Boarded
3:00 PM
4:00 PM
Camden's Birthday Party - Courtney Charland
Mezzanine Room
4:00 PM
6:00 PM
Southtowns Adult Soccer League - Linda Rupp
Field #23
4:00 PM
5:00 PM
O'Connell Birthday Party - Kelly O'Connell
Field Boarded
5:00 PM
7:00 PM
Waddington Soccer Training - Matthew Waddington
Field Boarded
5:00 PM
6:00 PM
O'Connell Birthday Party - Kelly O'Connell
Mezzanine Room
7:00 PM
8:00 PM
Nerf Foam Dart League - Justin Dangler
Field Boarded